"Pomoz mi‚ abych to dokázal sám."

MŠ - BORŠOV

M Y Š I Č K Y

ŠKOLNÍ ROK 2022/2023

Vítáme Vás v novém školním roce :-)

Přijelo za námi divadlo..

Začátkem nového školního roku nás přijelo navštívít divadlo JOJO s pohádkou "Ze psí boudy". Děti se na divadlo vždy moc těší a ani teď tomu nebylo jinak, velmi si pohádku užily :-)

Procházka za sluníčkem..

Přálo nám krásné počasí, tak jsme vyrazili na delší procházku :-)

Naši malincí umělci..

Děti využily pěkného počasí, vzaly křídy a krásně pokreslily silnici za školkou. :-)

První pobyt na školní zahradě..

Po prázdninách na děti čekalo překvapení ve formě nových herních prvků na školní zahradě. Děti mají nové houpačky - hnízdo, baby houpačku a houpačku pro větší děti. Také nový kolotoč a skluzavku, na kterou se mohou dostat hned více způsoby - po schodech, po laně nebo po síti. Děti si všechny nové herní prvky prošly, vyzkoušely a byly nadšené :-)

 

ŠKOLNÍ ROK 2021/2022

Slavnostní rozloučení se školáky

Ukončení našeho školního roku se nese se slavnostním rozloučením s dětmi, které odchází do školy. Společně s rodiči a všemi dětmi jsme si užili příjemné odpoledne. Děti pro rodiče měly nachystané krátké vystoupení, potom během volné zábavy jsme si opékali párky a užívali všech herních prvků na zahradě :-)

Den s IZS

Dopolední program pro děti "Den s IZS" v Moravské Třebové na Knížecí louce. Děti si prohlédly policejní auta, sanitky, hasičské vozy, vyzkoušely si stříkat z hadice na síl, policejní vesty, apod. Nakonec viděly i ukázku psovoda.

Klaun Hubert v MŠ Piaristická

Ke Dni dětí na děti čekalo překvapení na budově MŠ Piaristická v Moravské Třebové. Přijel za dětmi klaun Hubert a užily si s ním plno legrace :-)

Výlet do Svitav k rybníku "Rosnička"

Měsíc červen nám začal tak, že jsme s dětmi vyrazily na výlet k rybníku "ROSNIČKA" ve Svitavách. Děti si užily cestu autobusem, pobyt u rybníka, po cestě okolo rybníka plnily různé úkoly s kouzelnou kuličkou a krásně se prošly po okolním lese. :-)

Den dětí v MŠ

Děti si ve svůj den upekly slané šneky, zatancovaly na dětské oblíbené písničky, jedly zmrzlinu, kreslily křídami na chodník před školkou.. moc jsme si tento den užily! :-)

Přijelo za námi divadlo..

Za dětmi přijelo divadlo JOJO se zvědavou pohádkou, tentokrát na téma "Na rozkvetlé jarní louce". Děti si divadlo moc užily, zasmály, zacvičily, poslechly písničky,... :-) Děkujeme za návštěvu a už se moc těšíme na příště. 

 

Den země 

Děti se zúčastnily krásné akce “DEN ZEMĚ” v Moravské Třebové, kterou pořádalo DDM na téma “Včelka a její kamarádi”. Děti si prošly všechna připravená stanoviště, kde plnily různé úkoly. Všechny děti splnily úkoly správně a byly moc šikovné, proto za to nakonec dostaly i odměnu.

 

Návštěva paní knihovnice z Moravské Třebové 

Přijela za námi paní knihovnice z městské knihovny na zámku v Moravské Třebové a měla pro děti připravený pestrý a zábavný program při práci s knihou jménem Knížka. Děti si to moc užily a už se těší na další návštěvu :-)

Dětský karneval

V sobotu 09. 04. 2022 proběhl dětský karneval v Kulturním domě v Boršově, kde měly i děti z naší školky krátké vystoupení. Chtěly bychom moc poděkovat těm rodičům, kteří se svými dětmi přišli. Masky všech dětí byly krásné a některé z nich dokonce i oceněné. Moc jsme si to všichni užili a těšíme se zase za rok! :-)

 

Návštěva farmy 

Děti se vydaly na návštěvu za zvířátky k Vránům na jejich rodinnou farmu. Děti si vše prohlédly i s výkladem o zvířátkách a práci na farmě. Děkujeme a těšíme se na příště! :-)

Jarní procházka

 Děti si užívají jarního počasí na procházkách. Jedna z delších krásných procházek, kdy děti došly až k ovocnému sadu :-)

Ochutnáváme 

V rámci tématu "Moje tělo, moje zdraví" se děti seznámily také s pěti lidskými smysly, do kterých patří i CHUŤ a proto ochutnaly všechny čtyři chutě našeho jazyka. Sladkou - cukr, Slanou - sůl, Kyselou - citron, Hořkou - hořká čokoláda. 

Zvědavá pohádka..

Dne 8.2.2022 za námi do školky přijelo divadlo JOJO se zvědavou pohádkou :-) Dětem se to velmi líbilo, hádaly různé hádanky, zpívaly písničky, povídaly si s pohádkovými postavami a v neposlední řadě se pěkně zasmály :-) 

 

Zimní olympijské hry

S dětmi jsme si celý týden povídali o zimních sportech a zimních olympijských hrách, které jsme si taky vyzkoušeli. Děti si zkusily některé sporty, jako třeba krasobruslení, bobování, skoky na lyžích, hokej a biatlon. Na konci týdne děti dostaly zlatou olympijskou medaily, kterou si samy vyrobily, diplom za účast a také sladkou odměnu. Při slavnostním ceremoniálu zazněla i naše státní hymna. 

Krasobruslení

 

Bobování

     

                      

                               

Hokej

                               

                               

                               

                                                             

Biatlon

                               

                               

                               

                               

                               

Naše medaile

                                                         

 

Dozvídáme se něco o ovečkách

Ve školce nás navštívili pan a paní, kteří nám popovídali pohádkovou formou příběh o ovečkách. Děti se dozvěděly, jak se stříhá vlna, jak se zpracovává, jaké se k tomu používají nástroje a co můžeme vše z vlny udělat. Vyjmenovávaly i další zvířátka, ze kterých máme vlnu, dokonce i rostliny, ze kterých můžeme vlnu získat a mohly si takové vlny i osahat. Nakonec si děti vyrobily svého vlastního beránka, kterého si odnesly domů. :-)

Náš týden s pohádkou

S dětmi jsme prožili krásný pohádkový týden, kdy si děti zdramatizovaly pohádky jako O Budulínkovi, O červené Karkulce, O veliké řepě, O Koblížkovi, O perníkové chaloupce. Děti si také zatancovaly na písničky z pohádek, vyrobily si krásné Koblížky a závěrem týdne jsme společně postavili pravou perníkovou chaloupku, kterou jsme si pak i ochutnali, jak se nám povedla. :-)

 

Hry v tělocvičně

První týden v novém roce nám počasí moc nepřeje, tak si s dětmi hrajeme a dovádíme v tělocvičně :-) Jezdíme po skluzavkách, prolézáme tunely, válíme sudy, hrajeme různé hry... 

Přišel k nám Ježíšek..

I k nám dorazila bohatá nadílka od Ježíška. Děti byly nadšené z dárečků a moc moc děkují Ježíškovi za krásné hračky, už se velmi těší, až je všechny vyzkouší. :-)

Přejeme Vám krásné prožití vánočních svátků :-)

Vánoční čas..

Děti si u vánočního stromečku zarecitovaly vánoční básničky, zazpívaly vánoční písničky a koledy. Také jsme se seznámily s vánočními zvyky.. zapálili jsme svíčky plující po vodě, rozkrojili jablíčko a našli hvězdičku a nakonec házeli papučí :-) 

I. Mateřská škola Piaristická, Moravská Třebová | Facebook (odkaz)

Kliknutím na odkaz najdete i videa :-) 

Zimní procházka

 

Stavíme sněhuláka

Děti si užívají nově napadeného sněhu a podařilo se postavit i sněhuláka :-) 

Zimní radovánky

Konečně snííííííh :-) Děti si užívaly sněhu na školní zahradě. 

 

Přišel za námi Mikuláš, čert a anděl

V pondělí 6. 12. 2021 za námi do školky přišel Mikuláš s čertem a andělem. Děti před jejich příchodem "uvařily" čertovský guláš, do kterého zamíchaly všechny své školkovské hříchy. Mikuláše, čerta i anděla odměnily písničkou "Mik, miku, mik" a básničkou "Pec nám spadla, kdopak z čertů pomůže". Nakonec děti dostaly od Mikuláše bohatou nadílku, kterou si odnesly domů :-)

Pečeme a zdobíme perníčky

Adventní čas ve školce jsme zahájily pečením a zdobením perníčků. Děti si zkusily samy vyválet perníkové těsto a také si samy vybraly formičku, kterou si do těsta vytlačily a poté daly na plech. Jakmile perníčky byly upečené, každý si nazdobil svůj perníček, který si nakonec odnesl domů :-) 

A zdobíme... :-)

Zvědavá pohádka...

Přijelo za námi do školky divadlo JOJO se zimní pohádkou, která byla doprovázena zpěvem, smíchem, hrami a zajímavostmi o zimě a zimních zvířátkách. Dětem se pohádka velmi líbila a společně se těšíme na další. :-)

 

Putování s lampionem

Připravili jsme pro děti halloweenskou stezku, na které je čekalo plnění různých úkolů. Po rozsvícení lampionu se mohly vidat na cestu. Poté na ně ve školce čekala sladká odměna, občerstvení a teplý čajík na zahřátí :-) Moc se nám všem tato akce líbila. Děkujeme rodičům za velkou účast a také hasičům z Boršova, že nám při této akci pomáhali :-) 

Navštívili nás DUDÁCI..

DUDÁCKOU - VESELE S BÁSNIČKOU I PÍSNIČKOU. Děti byly seznámeny s českými dudy, vozembouchem, fujarou a dalšími hudebními nástroji. Zazpívaly si a zatancovaly známé písničky za doprovodu těchto nástrojů :-)

Kutálí se líně, velikánská dýně!

Dýně, dýně a zase dýně :-) děti si vyrobily dýně z krepového papíru, vykreslily si dýni a přilepily na špejli, aby si ji doma mohly někam zapíchnout a vystavit a také jsme společně dlabaly a vyřezávaly dýně, kterými jsme vyzdobily vchod do naší školky. :-)

 

Mezinárodní den stromů

Dne 20. 10. 2021 jsme společně s dětmi oslavily Mezinárodní den stromů tak, že jsme vyšly hledat krásné stromy a obejmout je, abychom vyjádřily, že si přírody vážíme a načerpat sílu a energii. :-)

 

Podzimní procházka

Děti při procházce sledovaly, jak padá listí ze stromů, běhaly za listy, sbíraly je a pojmenovávaly, jak jsou zbarvené. :-) 

 

 

Jdeme se podívat za pány myslivci.. 

Dne 13.10. jsme se zúčastnily myslivecké výstavy trofejí za rok 2020 v kulturním domě v Boršově. Pro děti tam byl nachystaný bohatý program - poslechly si myslivecké fanfáry, viděly různé trofeje, o kterých si poslechly krátké vyprávění od pana myslivce, mohly si sáhnout na kůže lesních zvířátek, pohladit lovecké pejsky + vidět jejich cvičení / lovení, vykreslily si obrázky a nakonec si odnesly mysliveckou medaili. :-)

 

Proměnily jsme se v jogínky..

Dne 5.10. nás navštívila paní Hellerová, která si s dětmi zacvičila dětskou jógu. Děti se proměnily ve zvířátka, rostliny i věci, lépe poznaly své tělo, naučily se správně odpočívat i dýchat. Vše bylo namotivováno pohádkou o dřevorubci. Děti se krásně zapojily do připravených cvičení a moc se jim to líbilo. :-)

Hrajeme si a tancujeme v tělocvičně

V tělocvičně si děti prošly opičí dráhu - skluzavka, válení sudů, skoky, prolézání tunelem a slalom. Nakonec jsme si za odměnu zatancovaly na písničky od Míši Růžičkové :-)

 

Tiskneme si jablíčka

Děti si vyzkoušely, že i z jablíček může být tiskátko :-) a zároveň jsme si s hotovými výkresy vyzdobily šatnu.

Pečeme štrůdl

S dětmi jsme si povídali o jablíčku a aby ho ochutnaly i jinak, než jen čerstvě nakrájené.. upekly si ho:-) moc se nám štrůdl povedl a všem nám moc chutnal!

 

Jak jsme v září dováděly

Hurá, nový školní rok je tu! Děti se po letních prázdninách těšily zpátky do školky. Nejvíce si užívaly na naší školní zahradě :-)

 

    

    

   

 

 

 

 

 

ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

Loučení s předškoláky

Konec školního roku jsme zakončili společnou akcí s rodiči na naší školní zahradě. Děti předvedly své vystoupení, předškoláci byly pasování na školáčky, společně jsme si všichni připili a poté už probíhala volná zábava s opékáním buřtů, koupáním, hrami a pouštěním balonků.

 

Stolístek - S Májou z květu na květ

Ve čtvrtek 17.6. k nám přijela p. Báčová z Ekocentra Stolístek s výchovně vzdělávacím programem o hmyzu pod názvem S Májou z květu na květ. Děti se dozvěděli plno zajímavostí o hmyzu, pozorovaly hmyz, který si sami "ulovily", zahrály si hry a nakonec si vytvořily "kuličku se semínky", kterou si pak doma zasadily.

 

Den dětí ve školce

Na tento den se těšily všechny děti ve školce a také si ho naplno užily. Společně jsme slavily, tancovaly, soutěžily, hrály hry, kreslily křídami před školkou, pochutnaly si na zmrzlinových kornoutech a nakonec byly děti odměněny diplomy a novými hračkami na písek.

 

Zpátky ve školce ...

Všichni jsme se do školky těšili 

 

Než nám školku zavřeli ... 

Hráli jsme si 

Vařili jsme 

Malovali jsme

Vyráběli, stavěli, četli jsme

 

Dovádění na sněhu

Konečně nám nasněžilo, honem rychle toho využít, popadnout boby a ZÁBAVA MŮŽE ZAČÍT! :)

 

Vánoční nadělování

Letošní vánoční nadělování proběhlo kvůli epidemiologickým opatřením netradičně - bez rodičů, bez vyrábění. Nenechali jsme se odradit a udělali si i tak krásné Vánoce - poslouchali a zpívali koledy, vyprávěli si o tradicích a zvycích a těšili si na návštěvu Ježíška. Co myslíte, přišel? PŘIŠEL :) 

 

Pečení perníčků

V úterý 8.12.2020 si děti zahrály na cukráře a cukrářky a upekly si perníčky. Každý rok pečou dobroty pro rodiče k Vánoční besídce, letos si je bohužel budou muset děti užít samy. 

Návštěva čerta, Mikuláše a anděla

V pátek 4.12.2020 potěšila naše děti návštěva čerta, Mikuláše a anděla. No potěšila - tedy jak koho. Některé děti se těšily, protože věděly, že byly hodné. Jiné spustily slzičku, protože věděly, že úplně hodné nebyly. Zaplať pánbůh, četr byl spíš komik, kterého bolela záda a i hříšníci tentokrát proklouzli jen s výstrahou. :)

Podzimní putování, tentokrát po MŠ 

Po vládních omezeních jsme se rozhodli neošidit naše děti o podzimní Putování s lampionem a vymysleli "na koleni" Pozdimní putování po MŠ. Děti zůstaly v pátek 6.11.2020 ve školce do 18:00 - nejdříve se řádně občerstvily, popovídaly si o podzimu, o Svátku zemřelých, o Svátku Halloween. Poté se vydaly na putování po MŠ, plnily nachystané úkoly, zdolávaly překážky, překonávaly strach a to vše jen a pouze při svitu svíček. Nakonec si každý došel pro svoji medaili a odměnu ve formě podzimních balíčků. 

PODZIMNÍ VENKOVNÍ DOVÁDĚNÍ

Při podzimních procházkách nejvíce využíváme barevnosti a množství listů - všimli jste si jak krásně létají? :)

 

 

Podzimní tvoření

aneb jak děti tvořily podzimní stromy a sovičky.

Pohádkové čtení "O Budulínkovi"

Kvůli současné situaci jsme bohužel ochuzeni o vyjíždky za divadlem či jiným vzdělávacím programem. Ale kdo chce, ten si cestu najde :) Proto tentokrát přijela k nám do školky paní knihovnice z Městské knihovny M. Třebové s pohádkovým čtením O Budulínkovi. Nejen, že jsme dokázali společně přečíst celou knížku, ale zahráli jsme si přitom na hudební nástroje a pomohli tak osvobodit Budulínka, a také uváleli z papíru hrášek, aby ho bylo k jídlu dostatek. A všichni jsme si to společně moc užili :)

Začátek nového školního roku 

Na začátku nového školního roku jsme se přivítali s mnoha stávajícími a mnoha novými dětmi. A na co se děti do školky těší nejvíce? Přece na kamarády a na hračky :)

ŠKOLNÍ ROK 2019/2020

Rozloučení s předškoláky

Ve čtvrtek 25. června jsme se všichni společně sešli na zahradě MŠ Boršov, abychom oslavili vstup našich "předškoláků" do stavu "školáků". Prosluněné odpoledne začalo v 16 hodin pásmem básní, písní a tanců. Poté jsme s mladšími dětmi udělali špalír a vytvořili tak slavnostní prostředí pro šerpování dětí. Po slavnostním aktu měly děti možnost řádit na skluzavkách, průlezkách, v písku, nebo si třeba opéct párek společně s rodiči. Bylo to krásné, prosluněné a usměvavé odpoledne :)

Dětský den v MŠ

1.6. a děti slaví svátek. U nás ve školce se slavilo celý týden. Děti sportovaly, soutěžily, hrály hry, radovaly a smály se. Při tom všem se stihlo samozřejmě sladce odměňovat :)

Konečně zpět ve školce :)

Dlouho jsme byli doma, bez hraček, bez kamarádů... Je čas si to vynahradit :)

 

Dětský karneval v Kulturním domě v Boršově

Již tradičně se s dětmi účastníme Dětského karnevalu v boršovském kulturním domě. Letos jsme si připravili 3 písničky pro vystoupení, následovalo mnoho zábavy, tance, soutěží, také mnoho odměn, legrace a smíchu. :)

První pomoc

Ve čtvrtek 20. února k nám na návštěvu přijela paní zdravotnice. Nepřijela sama, vzala si sebou na pomoc opičku, na které se děti učily základy první pomoci. Nejdříve se děti seznámily s nebezpečnými situacemi, úrazy, jejich ošetřením, resuscitací, obvazováním ran, odběry krve, zajištění dýchání a nakonec také s vnitřními orgány. Každý si vyzkoušel resuscitaci zraněného a vysloužil si tím titul "Malého záchranáře". 

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

Divadelní představení 

Na konci ledna k nám opět přijelo naše známé divadlo JoJo Helemese ze Svitav, tentokrát s pohádkou Hrnečku vař!

Konečně sníh

Konečně jsme se v lednu dočkali sněhu :)

Vánoční besídka 

V pondělí 16. prosince proběhla u nás ve školce vánoční besídka. Maminky, tatinkové, i babičky s dědečky, bráškové a sestřičky, tetičky i strýčkové se přišly podívat, jaké máme šikovné děti. Prohěhlo pár básní, pár písní, jeden taneček s rolničkami, po sléze vyrábění rodičů s dětmi. Takové pravé klidné vánoční posezení :) 

Pečení cukroví

"Těšíme se na Vánoce, nejkrásnější svátky v roce"

... a proto jsme pro sebe, rodiče a všechny, kdo příjdou na besídku, napekli spoustu vánočního cukroví. :) 

Vystoupení v KD Boršov - Mikulášská besídka 

V sobotu 7. prosince jsme se sešli, abychom předvedli pásmo básniček, písniček a tanečků s Mikulášskou tématikou. Po našem vystoupení program nekončil, divadlo z M. Třebové nám zahrálo pohádku a očekáván byl také příchod Mikuláše, čerta a anděl... a co myslíte, přišel? Přišel... a pomohl nám rozsvítit náš krásný boršovský strom :) 

Přijel za námi Mikuláš 

Jako každý rok, i letos se přijel sv. Mikuláš se svoji družinou podívat, zdalipak máme hodné děti. Hodné byly ten den všechny děti, jen někoho možná maličko trápilo svědomí, že nebyl asi celý rok úplně poslušný tak, jak by měl... :)

Divadlo JoJo u nás ve školce

Ve čtvrtek 21. listopadu k nám do mateřské školy zavítalo divadélko JoJo Helemese ze Svitav s "Rampouchovou pohádkou". A takhle jsme si ji užili :) 

Návštěva Městské knihovny v Moravské Třebové

Ve středu 13. listopadu jsme se s dětmi vydali do Městské knihovny Ladislava z Boskovic, kde dopoledne proběhlo společné čtení knihy Ptáček a lev, s tím spojené aktivity a na závěr vykreslení lví hlavy. Program byl jako vždy zajímavý a dětem se moc líbil. Děkujeme :) 

 

Podzimní procházky

Naše odloučené pracoviště se nachází ve vesnici, proto máme kupu příležitostí navštěvovat přírodu. A zrovna na podzim jak je v ní krásně :) 

Putování s lampionem

V pátek 8.listopadu jsme se všichni sešli na super akci - PUTOVÁNÍ S LAMPIONEM. Rodiče čekalo vystoupení dětí a děti zase společné rožínání lampionů v přítmí tělocvičny mateřské školy. Za pomoci svitu z lampionů se potom i s rodiči vydaly po stezce odvahy, kde plnily úkoly. Nakonci je čekala odměna za splnění všech nástrah, možnost vytvoření výrobku nebo omalovaní si omalovánek. A nikdo se neztratil :)

Putování za podzimní vílou

Jednoho dne přišel dětem do školky dopis, v němž podzimní víla prosila o pomoc při vaření podzimního lektvaru. Aby nebylo snadné ji najít, zanechala po sobě stopy a úkoly, které musí děti při cestě za ní splnit. Naše děti úkoly splnily, vílu objevily a pomohly jí uvařit kouzelný lektvar z mnoha darů podzimu. Ten také společně ochutnaly - byl to elixír pro zachování zdraví v chladných podzimních dnech a pro udržení dobré nálady. S tou také děti od podzimní víly odcházely a povídaly si o ní ještě před spaním :) 

Návštěva kolotočů na náměstí v Moravské Třebové


 

Divadlo JoJo u nás ve školce

Již v září nového školního roku jsme se ve školce přivítali společně s divadlem JoJo, které k nám přijíždí několikrát za rok. Tentokrát to byla pohádka o Mášence a medvědovi, a jako vždy to byla velká zábava. No posuďte sami..:) 

ŠKOLNÍ ROK 2018/2019

"Každá školka má svůj konec, jako měla začátek,

 a co skončí, to už nikdy nejde vrátit nazpátek."

 

Touto písničkou se loučily naši "školáci" se školkovskými léty, nyní je na nás abychom se také rozloučili.

Děkujeme všem rodičům za vstřícný přístup, empatii a mnohdy projevené uznání. 

Přejeme krásné a pohodové prázdniny a v září se těšíme naviděnou! :)

Rozloučení s předškoláky

V úterý, 25.6.2019, jsme se na školní zahradě rozloučili s našimi předškoláky tím, že jsme je pasovali na školáky. Po krátkém vystoupení a pasování školáčků se děti vrhly do bazénků - kam taky jinam, v takovém parnu :) Kdo měl hlad, mohl si opéct párek či ochutnat dobrůtky od našich maminek a paních kuchařek. Celý den i večer jsme si náležitě užili :)

Zábavné dopoledne s IZS

Ve čtvrtek, 20. června, jsme se s dětmi vydali do areálu Knížecí louky v Moravské Třebové. Od 9:00 zde byly přichystány ukázky jednotlivých složek IZS - hasiči nám ukázaly svoji výbavu pro případy dopravních nehod a pak také rychlý odjezd k zásahu, zdravotníci nás provedli sanitkou a policisté nás nechali zamířit a zaostřit jejich zbraněmi a ukázali nám, jak zastavují nezbedy při útěku v autě. Na programu byla také ukázka poslušnosti policejních psů. 

 

Pěší výlet k Retenční nádrži

V úterý, 18.6.2019, jsme se s dětmi vydali pěší tůrou k Retenční nádrži. Cestou na nás čekala spousta úkolů, po jejichž splění jsme mohli pokrčovat v cestě. Na konci našeho putování na nás čekal pan rybář, který nám ukázal své pomůcky pro chytání ryb. Za zdolání přírodních překážek a vůbec, té dálky, dostaly děti sladkou odměnu. Nakonec jsme panu rybáři přinesly štěstí - chytil, sice malou, ale zato zlatou rybku :)

Oslava Dne dětí v MŠ Piaristické 

Ve středu, 5.6.2019, jsme se s dětmi vydali do Moravské Třebové, kde pro ně byla připravena oslava Dne dětí. Děti dostaly od paní ředitelky kornoutky na osvěžení, o sportování, tancování a veselé dovádění se postarala klaunka Olina. A bylo to moc fajn dopoledne :)

První koupáníčko

Jako k zimním dnům patří boby a sáňky, tak k horkým dnům patří pořádné ochlazení :)

Výlet na hrad Bouzov

V úterý, 21.5.2019, jsme se s dětmi vydali na celodenní výlet na Bouzov. Po příjezdu na hrad jsme se vydali objevovat místní krásy. Hned za branami hradu na nás čekal samotný pan král, který nás přivítal a řekl nám, kudy se po hradu máme vydat, chceme-li potkat pohádkové postavy. A opravdu - jako první jsme potkali Včelku Máju, která hledala Vilíka, dále pak Pata a Mata, Popelku, Malou čarodějku, Krisáky a nakonec nás svým zpěvem potěšila krásná Elza z Ledového království. 

Besídka ke Dni matek

V pondělí, 13. května 2019, jsme se sešli společně s maminkami v naší tělocvičně, abychom jim předvedli pásmo písniček, básniček a tanečků k oslavě jejich svátku. Vystoupení se podařilo, děti byly nadšené a maminky? Ty odcházely se slzami dojetí v očích. 

 

Den Země - putování s Včelkou Májou

V pátek, 26. dubna, jsme v Moravské Třebové, přesněji u Muzea v Moravské Třebové, oslavily svátek Země. DDM připravil několik stanovišť, které nás seznámily s Včelkou Májou, jí podobným hmyzem, životem včelek od začátku až do konce, jejich prací v podobě sbírání pylu, a také prací včelaře, v podobě sbírání medu. Všechny úkoly jsme zdatně splnily a odnesly si zasloužené odměny. 

Myslivecká výstava a přehlídka trofejí v Boršově

Ve čtvrtek, 25. dubna, jsme se vydali do boršovského Kulturního domu, kde probíhala Myslivecká výstava a přehlídka trofejí za Svitavský okres. Děti shlédly nejen trofeje ulovených zvířat, ale také lovecké psy, ukázky sokolníků, poslechly si ukázky trubačů a samozřejmě nechyběly ani hry v podobě mysliveckých puzzlí, omalovánek apod. Děkujeme pánům myslivcům za skvělé vyprávění, které bylo přiměřené věku našich dětí.  

Divadlo JoJo Helemese, které jezdí přímo k nám do školky

- duben 

 

Akce v knihovně - společné čtení, tentokrát knihy "Medvěd nechce jít spát"

V pondělí, 11. března jsme se  s dětmi vydali do knihovny na další společné čtení knihy Medvěd nechce jít spát. Pro děti byl nachystán poutavý příběh, který samotné děti dokázaly přečíst přímo z obrázků. V průběhu čtení si děti vytvářely sněhové koule či papírového šnečka. Nakonec si každý svého medvídka vymaloval a odvezl do mateřské školy. 

Boršovský karneval 

V sobotu 2. března jsme se všichni sešli v Kulturním domě v Boršově při oslavách masopustního veselí. Kromě vystoupení si naše děti užily spoustu her a soutěží, tance a dovádění a nakonec některé vyhrály i odměnu za nejlepší masku. A bylo to skvělé odpoledne! :)

 

Sportovní dopoledne v ZŠ Křižovatka

V úterý 26. února jsme se společně vydali do Moravské Třebové, tentokrát do základní školy Křižovatka. Zde si paní učitelky nachystaly karnevalové dovádění, které kromě her s padákem a spoustou běhu zahrovalo také lezení po žebřinách, házení na koš, překážkovou dráhu nebo slalom s florbalovou hokejkou a míčkem, zakončené střelbou na bránu. Děti si to velice užily :)

 

Vánoce, Vánoce přicházejí

Vánoční nadělování a besídka pro rodiče. Úkol zněl jasně - spolupráce dětí s rodiči :)

 

Hrátky se sněhem 

Konečně jsme se dočkali! Sněhová nadílka je tu a my vyrazili ven. Koulování, stavění sněhuláků, andílci - to všechno na zahradě šlo. Ale za bobováním, to jsme vyrazili na místní fotbalové hřiště. A tam to frčelo :)

 

Pečení vánočního cukroví

Válení, vykrajování, následné zdobení. Kdopak to rodičům ke kávě při vánoční besídce připravil? 

 

Návštěva Mikuláše s jeho doprovodem 

I naše děti navštívil Mikuláš s jeho doprovodem. Jeho kniha hříchů byla plná prohřešků, ale také kladů a úspěchů. S některými zlobidýlky si čertík pěkně zarejdil, jiní si podali ruku s Mikulášem. Na závěr děti Mikuláši řekly básničky a zazpívaly písničky, které oslavují jeho svátek. Všichni byli samozřejmě odměněni mikulášskými balíčky. 

 

 

Divadlo JoJo Helemese Svitavy, které jezdí přímo k nám do školky 

- ŘÍJEN

 

- PROSINEC

 

- LEDEN

         

 

Čertovský černo-červený den

V čertovském týdnu jsme si s dětmi udělali černo-červený den. Děti se proměnily v malé čertíky, kteří měli ten den téměř vše dovoleno. Skotačení, dovádění, tancování a spousta her byla doplněna o zdobení perníčků, které si každý čertík odnesl domů. 

       

      

                   

Akce v knihovně - společné čtení, tentokrát knihy "Nebojím se tmy"

 

                 

              

Putování s lampionem 

Listopadový večer ve znamení strašidel, duchů, netopýrů, ale také úkolů a soutěží. Celý večer započalo vystoupení dětí, které se poté vydaly na stezku odvahy, čelit strachu. Všechny děti si vedly výborně, úkoly splnily a strach byl také poražen. V cíli na ně čekaly odměny v podobě omalovánek, lízátek a strašidelných mandarinek. 

   

   

    

    

                                     

 

Návštěva lesa

   

                              

Zkoumáme zeleninu pod lupou

 

Zavařujeme ovoce

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ŠKOLNÍ ROK 2017/2018

​Besídka pro maminky

​Trošku jiné malování

​Olympijské hry

 

 

​Zdobíme perníčky 

​Hrátky se sněhem

Hry s přírodninami